Prowansalskie dodatki dekoracyjne

Jeśli zależy nam na stworzeniu ciekawego, a jednocześnie starodawnego i romantycznego wnętrza, a nie stać nas na wymianę wszystkich mebli w domu, możemy wykorzystać dostępne na rynku elementy dekoracyjne, pasujące do takiego stylu.

Styl prowansalski kojarzy się głównie z delikatnym, kwiatowym wzornictwem, haftowanymi serwetkami, czy drewnianymi tabliczkami z ciekawymi napisami i obrazkami. Tego typu dodatki kupić możemy w najróżniejszych sklepach z wyposażeniem wnętrz i są one stosunkowo niedrogie. Czasem sam zakup nowych dodatków może spowodować, że wnętrze całkowicie zmieni swój charakter.

W przypadku stylu prowansalskiego wiele elementów możemy zrobić własnoręcznie. Przykładem mogą być bardzo modne ostatnio dennice i naczynia z kwiatowymi wzorami, wykonane techniką decoupage. By zrobić takie naczynie, wystarczy odpowiedni klej i lakier do decoupage, odrobina wiedzy, znalezionej choćby w Internecie, serwetka z wybranym wzorem, trochę czasu i dobrych chęci. Również drewniane tabliczki z napisami, poduszki, czy serwetki możemy zrobić własnoręcznie. Materiały do ich zrobienia bez problemu znajdziemy w sklepach, takich jak pasmanterie, czy sklepy z dodatkami do domu. Dzięki temu możemy bardzo tanio i szybko zmienić swoje mieszkanie i nadać mu zupełnie innego charakteru.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *